Můj výlet do psychiatrie

15. srpna 2016 v 19:37 | Amphetamine |  Blbůstky
What time is iiiit? ADVENTURE TIME!

Anooo, Nyuu byla v psychiatrii. Plánovali jsme to už od začátku prázdnin. Opuštěná, dětská psychiatrie v Dubí (u Teplic).

No, den před odjezdem do Čech, tak co by se nestalo :------) Hluboce jsem se řízla žiletkou do kotníku, takže jsem si myslela, že pojedu možná tak do pr-.. xDD

Jo, a ještě vám sem hodím nějakou pěknou písničku, aby jste se nenudili při čtení :>>. Přesně tak milá jsem!


Když jsme teprve do Dubí dorazili, absolutně to nevypadalo, že by tam něco takového bylo. Zdálo se to, jako taková malá vesnička. Po dlouhém hledání, jsme se raději obrátili na pomoc (což byl, vlastně pán na dětským hřišti XD). Pán bohužel taky nevěděl, tak jsme zklamaně šli cestou k autu. Nyuu se nevzdala a hledala cestu k psychiatrii dál. NAŠLA JÍ. WOHOOO. Cesta k ní vypadala asi tak, že byla zavřená bránou. Jenže my byli rebelové. Cesta byla v takovém lesíku. Byla sice malá a každou chvilkou mě větve šlehaly do obličeje, ale i tak jsme tam došli. Btw.: dole budou určitě fotky z místa qwq.

Tahle léčebna tu stojí z období druhé poloviny 19. století, začala roku 1957, takže už je pochopitelně zchátralá. Tím lépe. Cestou ke vchodu, ode mě bylo slyšet jen: ,,Bacha na ty jehly, bacha na feťáky. Já chci být uprostřed!" Takže to vůbec nebylo otravný :---). No, co je vlastně na té léčebně tak zajímavé? Používání LSD, léčení elektrošoky, pro vyléčení homosexuality a psychických problémů. Stanislav Grof, tuhle "medicínu" (LSD) propagoval právě v Československu, přesně na tyhle důvody. Roku 1968 pokusy s LSD zakázány. Léčebna se stala opuštěnou, až roku 1983. Tato budova stojí kolem 6 milionů korun, takže...to se dá koupit, ne? xD Odborný název této léčebny, se nazývá Tchinkelova vila. Je pojmenována po Antonu Tchinkelovi, který tu budovu archivně vlastnil. Po válce tu byla dětská ozdravovna, pro děti s tuberkulózou. Tam působil Mudr. Jan Pfeiffer, který je dneska znám, jako zakladatel moderní neurofyziologické rehabilitace.

No, líbilo se mi tam, co k tomu víc říct xD Vypadalo to tam sice, jako skládka oblečení, jídla a pití, ale i tak tam bylo něco, co v sobě mělo to kouzlo (jen aby to nebyly ty elektrošoky xDDDD). Skládalo se to zhruba z tří pater. Jenže jelikož schody byly rozbité a zdálo se, že se každou chvilkou můžou rozpadnout, raději jsme zůstali v prvním patře a táta si tam nafotil moc hezkých fotek, takže vám samozřejmě nějaké ukážu xDD.


Omlouvám se, za to blbé rozvržení obrázků, ale jak jste čekali, jsem líná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 STIAK STIAK | E-mail | Web | 16. srpna 2016 v 7:12 | Reagovat

Oush maan! Hej tak to vypadá luxusně! Jakože... No... Schátrale, ale zajímavě! Docela ti tu možnost závidím, bruh! :D Ale je to awsum článek, ostatně jako vždy :3

2 Amphetamine Amphetamine | 16. srpna 2016 v 13:44 | Reagovat

[1]: Děkuju moc, senpai xDDDDDD q//w//q

3 [TheWorst]Dragon [TheWorst]Dragon | 7. září 2016 v 13:04 | Reagovat

Woow, nice :o

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama