Noise - Vocaloid

19. června 2016 v 15:58 | Amphetamine |  Creepypasty
Hellu, helluuu guuyyzz. Jelikož za posledních pár dní umírám v agonii na nudu, tak jsem se rozhodla zase něco málo přeložit. Poslouchám si takhle Matryoshku (písnička od Vocaloidu, teď si nejsem jistá od jakých xD) a najednou mě napadne...co takhle najít nějakou Vocaloid-pastu a přeložit jí? Jako první (vlastně 3. ale první zní chytřejc) na mne vyskočila Noise. Pokusím se jí, samozřejmě jako amatérka přeložit a už vidím, že po 5ti minutách se budu vztekat, že nevím co je to za slovíčko a praštím s notebookem. Každopádně...bavte se.

Bylo dusné, letní odpoledne a já byl přilepen k mém mladšímu bráškovi jako hlídač a jako přirozeně, jsem neměl co na práci. Předpověď počasí v novinách předpovídala horní 90s, nižší 100s rozsah a to je moc horko na to, abych mohl ven. Stál jsem v kuchyni, dělajíc si sadwich. Můj bráška byl rozvalený v obýváku a koukal se na nějakou pohádku v televizi. Vážil jsem šance, abych ho přesvědčil, aby změnil kanál alespoň na wrestling. Příliš mnoho úsilí, zamyslel jsem se a odnesl jsem si sandwich nahoru po schodech. Moji rodiče byli venku celý den, takže jsem nechtěl moc riskovat s jeho záchvatem vzteku, protože by to nebylo moc snadné.

Jak jsem se blížil k mým dveřím do ložnice, všiml jsem si blikajícího světla z mého uspaného notebooku, který byl na mém stole. Samozřejmě staré dobré interweby, by okamžitě zahnaly mojí nudu. Dal jsem svůj sandwich na stůl a notebook otevřel. Nastavil jsem svojí denní rutinu: zkontroloval e-maily, prošmejdil Facebook a projížděl meme obrázky.

Po chvíli jsem se rozhodl hledat něco na chvilku zajímavého: Britský software syntetizující zpěv, s názvem Vocaloid. Byla to legrační serie. Vokální syntéza sofwtareu, co umožňuje vytvořit zpěváka pro hudbu, anižby museli zpívat oni sami. Nejpopulárnější modely byly z Japonska. Každý z nich vyjadřoval hlas známého herce nebo zpěváka.

Japonské modely také přišly s maskotama postav, z nichž každá byla jako z nějakho přehnaného anime. Postavy a jejich fanouškovská základna, bylo pravděpodobně to první, co upoutalo mou pozornost.

Bylo to něco cool, když vzali něco z existující bytosti a vytvarovali to do právě té podoby. Žvýkal jsem sandwich a zapl YouTube. Strávil jsem další hodinu poslouchání a prohlížení desítky japonských Vocaloid písní, z nichž některé byly z těch Britských modelů.

Po poslechu mimořádně dobře vykonané písně Vocaloida Olivera (kyaaa můj nejoblíbenější charakter

Nějaký trik, jo? Klikl jsem na písmenka a obrazovka se rozpustila do barev hnědé a rudé a orámovala zeď textu a odkazu. Po přiblížení textu tam byl štítek s odkazy: Hatsune Miku, Miriam, See U, atd. Listovat jsem zpět nahoru a přečetl si úvodní text v horní části stránky:

,,Vítejte v Cocaloidu, hlasové služby zdarma! Stáhněte si některý z níže uvedených hlasů začněte si vyrábět vlastní skladby!"

Zdálo se, že je to pirátský distributor Vocaloidu. To bylo v pořádku, avšak považuji za zvláštní, že použili slovo "hlas" místo "voicebank"

Klikl jsem na odkaz s Oliverem...vždycky byl můj oblíbený (kyaaaa nedivím see-- SHUT UP NYUU NIKOHO TO NEZAJMÁ). Vzalo mě to ná stránku, která obsahovala Oliverův box s kresbou a statistiky, dokud se bar nezačal stahovat. Stáhlo se to rychle. Čekal jsem, že se to bude stahovat nějakou dobu, ale ono ne. Pokrčil jsem rameny a dychtivě jsem otevřel soubor.

Dokonalá kopie softwaru VOCALOID3 byla rozprostírána přede mnou, jen s několika drobnými rozdíly od skutečného výrobku. Místo loga Vocaloid, tam byl vzkvétající, karmínově hnědé Cocaloid logo. Zachychotal jsem se trochu. "Cocaloid" byla s největší pravděpodobností kombinace slov "Coco" (jako čokoládě) a "Vocaloid." Měl jsem strašnou chuť vyzkoušet Oliverův voicebank.

Zezačátku všechno co jsem napsal, znělo odporně a tlumeně. Poznámky moc neseděly, ale po chvilce jsem tomu přišel na kloub. Vytáhl jsem deník z podstolu a nalistoval ějakou poezii, kterou jsem psal před pár lety. To by byl slušný text k písni. Pracoval jsem s jedoduchou melodií a brzy měla píseň děj.

,,Gabby, večeře!" (ohh tady mi došlo, že to mělo být v holčičím rodě ale jsem líná to opravovat)

Moje hlava se prudce zvedla od monitoru. Běžel jsem dolů po schodech, takže jsem nechal notebook otevřený. Můj bratr by neměl vařit, je příliš malý na to, aby byl u kamen a něco vařil bez dozoru! A...není trochu brzo na večeři? Zabzučelo mi v hlavě. Šel jsem do jídelny a uviděl jsem, jak sedí u dvou papírových talířů každý s micro-waved hot pocket. (to je takovéto jídlo z krabiček xD).

,,Davide, díky bohu že ses nesnažil udělat Macarony. Rozcuchal jsem mu vlasy a pak se posadil. ,,Jestli si měl hlad, proč si mi neřekl, abych něco udělal?"

Vzal sousto pečiva a podíval se na mě. ,,Snažil jsem se, ale neodpovídal si. Měl jsi zamčené dveře a všechno, tak jsem si myslel, že spíš."

Naklonil jsem hlavu. Nepamatoval jsem si, že bych zamykal. Chvíli jsme tiše jedli. Můj bratr byl očividně rozrušen.

,,Umm..Gabby" Řekl. ,,Opravdu nemůžeš zavolat na jídlo v šest na svačinu." ,,V šest? Jako v šest večer?" Položil jsem zpola dojedenou hot pocket. Pracoval jsem na Oliverově písničce 3 hodiny vkuse. Zdálo se to jako několik minut, co jsem se tomu dostal skutečně na kloub.

,,Duh" David dojedl svoje hot pocket a zapil to mlékem. Shromáždil jsem svůj talíř a pohár. Nedojedl jsem pečivo. ,,Díky za jídlo Davide, promiň že jsem ti nepomohl." Následoval mě a vše jsme umístili do myčky a do koše. ,,Měl bys jít brzy do postele Dave, já půjdu do pokoje ještě něco dodělat."

Davidovi oči se rozzářily. ,,Oooh! Jsem si jistej že děláš všechy ty super věci co dělají teenageři! Ukaž mi je!" (uhh nějaký yaoi tady? Jo už jsem ticho.) Než jsem stačil cokoliv říct, David běžel nahoru po schodech. Povzdechl jsem si a šel jsem za ním. Když jsem za ním dorazil, seděl u monitoru počítače a mračil se.

,,Nelíbí se mi to, Gabby.."

Zasmál jsem se. ,,No, já vím že to není nejlepší práce, ale trvalo mi to tři hodiny! Dej mi pokoj, kide"

Otočil se na židli směrem ke mě. Jeho mračení bylo hlubší a měl v očích slzy. Nevtípkoval. Můj úsměv se vytratil a podíval jsem se na obrazovku. Hrálo to na části kde jsem skončil. Moje texty a melodie se zdály trochu hloupé, jak nad tím přemýšlím. Co by ho mohlo tak rozrušit? Po klepnutí myši začala hrát píseň. Oliver začal zpívat.

Cítil jsem moji krev v žilách. Něco bylo špatně.

Místo poznámek co byly naprogramované, Oliver zasténal.

A křičel

Hrozné, hrozné ječení a sténání. Bolest prolínala jeho křik. Hluboké hrdelní kvílení, smíchné s vysokými pronikavými výkřiky. Nebylo to jen znepokojující, bylo to...nelidské. Trvalo to celou věčnost a nepřestávalo to, jen se lišila jeho groteskní výška.

Z šoku jsem nechal píseň hrát dokonce. Teprve po tom, co jsem ucítil Davida jak svírá kus mého trička jsem se probral z tranzu, a zastavil to. Otočil jsem hlavu a pomale jsem se na něj podíval přičemž jsem cítil slzy v očích.

,,...Gabby co to bylo?" Řekl tichým hlasem.

Položil jsem ruku na jeho hlavu aby si uvědomil, že se třese. ,,Já..já nevím, Dave..Tohle jsem neudělal..tohle je...musely to být nějaké poškozené data, nebo tak nějak."

Nevěřil jsem tomu. Je vůbec možné, aby údaje skladeb byly poškozeny? Polkl jsem. David a já jsme mlčky stáli v pokoji.

Jakmile jsem se trochu uklidnil, promarnil jsem čas a vypustil celý program Vocaloid z mého počítače. Nebyl už žádný způsob, jak bych tohle využil.

*click*

Přední dveře se otevřely a dolní zavřely. Nadskočil jsem. Vzal jsem Davidovu ruku, když jsme sestupovali po schodech. Spíše pro moji úlevu, než jeho. Když jsme došli ke dveřím, viděl jsem dvě postavy nosící kabáty a klobouky. Vydechl jsem a zhluboka si oddechl.

Rodiče přišel domů dřív. David přiběhl k nim a objal oba pevně. Oba nás pozdravili a mluvili něco o své cestě do vinařství, ale brzy si všimli, našich uplakaných tváří.

"Co se děje? Stalo se něco?"

"Ne, mami, jsme v pořádku. Byl to jen internetový žert, který nás tak trochu...vyděsil. "

**
Druhý den jsem začal slídit po různých Vocaloid fórech s dotazem, jestli někdo měl problém s tím Cocaloidem.
Několik lidí byli zvědaví a požádali o odkaz. Přenesl jsem se na video, které jsem našel a neochotně zkopíroval odkaz pro ně. Při pohledu v popisu, jsem nic nenašel. Spojení bylo pryč.


Frustrovaný, jsem se snažil jít na stránky z mé historie vyhledávání. Nemohl jsem ho najít.

Jako kdybych nikde nebyl

Jako kdyby ta síť nikdy neexistovala

Začal jsem se smát na mé neštěstí, zavřel jsem oči a svíral most mého nosu.

Ale bez ohledu na to, jak moc se mi to zlehčovalo, nikdy bych nebyl schopen zapomenout na ty hrozné zvuky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 creepypasters creepypasters | 21. června 2016 v 7:55 | Reagovat

Úzasný!🎊😋

2 Amphetamine Amphetamine | Web | 21. června 2016 v 14:59 | Reagovat

[1]: Děkuju mnohokrát, opravdu mě to těší ://33 <3

3 Ami Ami | E-mail | Web | 27. června 2016 v 9:43 | Reagovat

To je tak super preklad! Ďakujem, opäť poznám ďaľšiu super CP! ^^
Len tak ďalej! :)

4 Amphetamine Amphetamine | 27. června 2016 v 18:39 | Reagovat

[3]: Vaše komentáře mě dělají neskutečně šťastnou! Hrozně moc děkuji <333

5 STIAK STIAK | E-mail | Web | 6. července 2016 v 9:05 | Reagovat

VOCALOIDYYY
*GASP*
TO JE AWSUM
JÁ...
TO JE AWSUM.
Hrozně se mi to líbííí x//3333
A btw, s tím, když najednou zjistíš, že je to z pohledu holky... Jak já tohle znám :"DDDD *highfive* x3

Jen tak dááál x333

6 Amphetamine Amphetamine | 6. července 2016 v 13:37 | Reagovat

[5]: Oh my fuck já se toho dne fakt dočkala q-q Stiak mi okomentovala příspěvek q-q asi budu brečet q-q d-děkuju moc za pochvalu quq

7 Kalamity Iharo Kalamity Iharo | E-mail | Web | 24. července 2016 v 11:16 | Reagovat

Hehehe! To je pěkné, moc moc pěkné, opravdu! A s tím male/female si nic nedělej... Třeba to je Gabriel... :D

8 AugustNem AugustNem | E-mail | Web | 16. února 2017 v 4:28 | Reagovat

name of abortion pill  <a href=http://meridia.top-depart.com/>acheter meridia reductil</a>  kaiser santa clara pharmacy hours

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama